Пізнσ внσчі! Жáхáючá зрáда з ЄС – Yкрáїнці в шσці: тáкσгσ Yдáру не чекáли! Не прσбачимσ, перші детáлі!

Усі країни-члени Євросоюзу, крім однієї, погодилися з необхідністю введення додаткових санкцій проти держави-терористки росії під час обговорення цього питання на засіданні міністрів закордонних справ у понеділок.

Про це заявив міністр закордонних справ Словаччини Растіслав Качер, передає Euractiv.

Сьогодні вісім пакетів санкцій були завершені, а дев’ятий пакет все ще перебуває на ранній стадії розробки.

Качер також пояснив, що міністри закордонних справ вивчали лише готовність країн-членів просувати санкції та не говорили про їх зміст.

Водночас Качер не повідомив, яка саме країна виступає проти санкцій. Але відомо, що в останні місяці Угорщина найбільш активно виступала проти санкцій, а міністр закордонних справ Петер Сійярто стверджував, що блок не повинен наполягати на ще одному пакеті санкцій.

У той же час раніше ЗМІ повідомлялося, що серед деяких країн ЄС росте роздратування через зволікання з дев’ятим пакетом санкцій проти Росії.

“Наразі немає того поштовху до санкцій, який був на початку”, – сказав дипломат ЄС.

При цьому Польща, країни Балтії та Швеція продовжують наполягати на запровадженні санкцій. Але решта країн не поспішають.

За неофіційною інформацією дипломатів ЄС, новий проєкт санкцій мав бути представлений в середині листопада.

Однак підготовка затягується. На цьому наголосив сьогодні глава литовської дипломатії Габріелюс Ландсбергіс, якого це дещо роздратувало.

“Є ті, хто каже, що вже нема на що накладати санкції, що в принципі ті санкції, які ЄС міг би запровадити – він вже запровадив. Але це не так. Литва запропонувала новий список обмежень і чекає на реакцію європейських інституцій”. – сказав він.

Йдеться про спільну пропозицію щодо санкцій, висунуту країнами Балтії та Польщею у жовтні. Документ передбачав заборону на ядерне співробітництво та імпорт російських алмазів; заборону на експорт до Росії всіх безпілотників – в т.ч. найдешевших, цивільних; заборону на продаж нерухомості росіянам.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель виправдовується і каже, що дотримується процедур.

“Країни-члени подають свої пропозиції, юридичні служби їх аналізують. Можу вас запевнити – зупинки немає”. – сказав він.

Однак робота над санкціями втратила динаміку. Один дипломат сказав, що “все більше і більше країн скаржаться на витрати, які їхні суспільства змушені нести в результаті санкцій”.

Однак дипломати ЄС дуже неохоче про це говорять, щоб не давати аргументів російській пропаганді. Крім того, робота над санкціями затягується через те, що, серед іншого, “докази все ретельніше перевіряються юристами ЄС у зв’язку з великою кількістю позовів у судах”. І це також затягує процедури”.

Дедалі частіше лунають припущення, що наступні санкції будуть радше “ущільненням” нинішніх.

Європейська зовнішньополітична служба також готує санкції проти Білорусі. Два режими санкцій – російський і білоруський – вже порівнювалися і були зафіксовані відмінності, в основному там, де є лазівки і де Росія може обійти санкції ЄС, використовуючи Білорусь. Це стосується, наприклад, ситуацій, коли ЄС забороняє експорт елітних автомобілів до Росії, в той же час імпорт цих автомобілів до Білорусі різко зростає, оскільки росіяни їдуть до Білорусі за покупками.

Таким чином, нові санкції вдарять як по Білорусі (через її участь у війні), так і по Росії. Ймовірно, що санкції проти Білорусі будуть оголошені одночасно з новими санкціями проти Росії.

👉👉Підпишіться на наш 👉телеграм 👈, щоб першим дізнатися всі новини❗️❗️❗️

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *